Latvijas dārgākais mūzikas video klips

Mūzika pati par sevi ir ļoti dārga, taču tajā pašā laikā arī ne pārāk labi pelnoša industrija. Lai gan ir ļoti dārgi ierakstīt un izdot dziesmas, filmēt mūzikas video šīm dziesmām, laist klajā albumus un īstenot reklāmas kampaņas šiem albumiem, bieži vien visu lielo pūļu rezultātā mūziķi nopelna pavisam maz, jo interneta laikmetā cilvēki labprātāk nelegāli lejupielādē mūziku, nekā to legāli iegādājas, kas tad arī dotu mūziķiem peļņu. Tieši tādēļ liela daļa mūziķu cenšas ietaupīt visur kur iespējams, lai samazinātu izmaksas un palielinātu savu peļņu. Un viena no jomām, kurā mūziķi gandrīz vienmēr nolemj ietaupīt, ir mūzikas video veidošana. Taču ir viena latviešu grupa – DEEP SILENCE – kura izlēma uz mūzikas video rēķina nevis ietaupīt, bet tieši otrādi – uzņemt video klipu ar milzīgām izmaksām.

DEEP SILENCE ir grupa, kura ir dibināta 2009. gadā un nāk no vēju pilsētas Liepājas. DEEP SILENCE pārstāv roka mūzikas stilu, taču viņu dziesmās ir iespējams saklausīt nedaudz smagāka paveida roku, kā tas ir pierasts, tādēļ var teikt, ka DEEP SILENCE darbības sfēra ir kaut kur starp parasto un smago roku. Mūziķu grupa, kuras solists ir Kristaps Šēnbergs, ģitāristi – Gints Purgailis un Kristaps Žilinskis, bet bundzinieks Kristaps Karps, ir piedalījušies vairākos liela mēroga pasākumos, piemēram, festivālos “Bildes”, “Baltic Beach Party” un “Summer Sound”.

Lai gan šī grupa nav ne no lielākajām ne slavenākajām latviešu mūziķu grupām, tās dalībnieki tomēr nolēma veidot mūzikas klipu, kura izmaksas, balstoties uz grupas dalībnieku teiktā, bija tuvu 100 tūkstošiem Latvijas latu, kas jau pat priekš pasaulē zināma mākslinieka ir visai normālas video klipa izmaksas, taču, lai šādu video klipu spētu atļauties kurš katrs Latvijas mazais mūziķis vai mūziķu apvienība, tiem talkā noteikti būtu jāņem kredīts!

Iemesls, kādēļ DEEP SILENCE izvēlējās veidot tik dārgu mūzikas video, bija pa visam vienkāršs – puišiem bija apnicis, ka mūziķi cenšas uzņemt video klipus ar pēc iespējas mazākām izmaksām, cerot uz kvalitatīvu un labu rezultātu. Tad nu DEEP SILENCE dalībnieki apvienoja savus iekrājumus un uzņēma video klipu savai dziesmai “Pēdējais brauciens”, kuru paši apraksta kā Latvijas dārgāko asa sižeta video. Nezinu, par dārgāko asa sižeta veido titulu, taču šis video patiesi varētu būt Latvijas dārgākais mūzikas video.