Cik izmaksā mūzika?

Mūzika ir svarīga cilvēku ikdienas sastāvdaļa, jo mūzikas ritmos mūsu darbi iet ātrāk uz priekšu, kā arī izklaidējoties mūzika un dažādi ritmi ir ļoti svarīgi. Tieši tāpēc arī tik daudz cilvēki izvēlas mūziku, kā savu galveno mākslinieciskās izpausmes objektu un ar mūziku cenšas iegūt slavu, naudu un atpazīstamību. Bet mūzikas veidošana nav vienkārša un ir vajadzīgs ļoti ilgs laiks lai iegūtu pietiekoši lielas zināšanas lai varētu radīt tiešām labus mākslas darbus un lai iegūtu atpazīstamību. Tieši tāpēc arī bieži vien mākslinieki mūzikas veidošanu atstāj otrajā plānā un pa dienu mēģina strādāt kādu darbu, lai nopelnītu algu, bet pa vakariem un naktīm strādā pie savas mūzikas veidošanas.

Lai varētu kļūt par mākslinieku un veidot mūziku ir vajadzīga ļoti liela pacietība un mīla pret šo mākslas stilu, bet arī ir nepieciešams sevi piespiest radīt mākslu pat tad, ja tev no tā īstermiņā nenāk nekāds labums un tu dzīvo gandrīz bez naudas. Cilvēki, kad gribētu kļūt slaveni radot mūziku ir miljoniem bet to spēj izdarīt tikai ļoti maza daļa un iegūt tiešām lielus ienākumus, ar ko būtu iespējams izdzīvot izdodas tikai retajam mūziķim. Mūsdienās jaunās tehnoloģijas palīdz mūziķiem parādīt savu talantu, bet bieži vien ar to ir par maz un kā jau jebkurā jomā arī šeit ir ļoti spēcīga konkurence un lai tu spētu izrauties no pūļa un iegūt slavu tev vajadzēs ļoti smagi strādāt un neatlaidīgi tiekties uz šo savu mērķi.

Mūziķu viens no glābiņiem, kas tiek izmantots ir dažāda veida finanšu pakalpojumi, kā ātrie kredīti, kas tiek izmantoti gan Latvijā gan arī Gruzijā, kur tos dēvē par “onlain sesxebi”, kas burtiskā tulkojumā tad arī nozīmē interneta kredīti. Un, protams, arī tādi pakalpojumi, kā ātrie kredīti bez procentiem, kas Gruzijā ir “უპროცენტო სესხი” ļauj māksliniekiem iegūt līdzekļus, lai varētu īstermiņā nosegt savas vajadzības ar domu, ka nākotnē izdosies iegūt lielākus naudas līdzekļus un šo naudu atmaksāt atpakaļ. Bet ko darīs tie mākslinieki, kuriem tā arī neizdosies iegūt slavu un atpazīstamību? Visticamāk, ka šie cilvēki metīs mūzikas veidošanu mierā un sāks strādāt pie kādas stabilākas karjeras un tad arī ar šo naudu atmaksās šīs kredītsaistības, kuras ir saņēmuši.

Dzirdot šādus stāstus un to, cik grūti māksliniekiem ir iegūt savu slavu man vēl vairāk gribās novērtēt to mūziku, ko es klausos, kā arī es varu apbrīnot tos cilvēkus, kas patiešām iziet cauri šīm ugunskristībām un kļūst slaveni. Ir grūti iedomāties cik lielākajai daļai mākslinieku šis process ir prasījis gadus un nervu šūnas, līdz viņiem beidzot izdodas nokļūt slavas virsotnē.